ASUS Z77-A INTEL Z77 SOKET 1155 DDR3 2400MHZ(O.C.) DVI&VGA ANAKART

Ürün Fiyatı:

$57,63

TESTLERİ YAPILMIŞ 2.EL ÜRÜNDÜR.

MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZDEN 0216 474 07 59  GARANTİ VE STOK SORUNUZ.
STOK SORGULAMA - İLETİŞİM

Adet
Stokta yok

Hızlı Başlatma
İşletim Sisteminde Anında Oturum Açma
ASUS, daha kusursuz bir kullanıcı deneyimi için sistem başlatma sürelerini 2 saniyeye* kadar kısaltan yeni donanım ve yazılım tasarımları ile Windows 8'de ve hatta eski Windows sürümlerinde yaşanan sinir bozucu gecikmeleri ortadan kaldırıyor. Daha hızlı sistem başlatma ve yeniden başlatma sayesinde Windows daha hızlı ve verimli bir biçimde başlıyor - Artık beklemeye son. 
ASUS Boot Setting
Çoklu Başlatma Seçenekleri 
ASUS’un Windows 8 için optimize ettiği donanımlar sayesinde, ASUS Boot Setting (Önyükleme Ayarı) bilgisayarınızın başlangıç sürecini kişiselleştirirken daha fazla esneklik sağlıyor. Kullanıcı dostu arayüz aracılığıyla tek tıkla doğrudan BIOS'a girebilir ve istediğiniz sistem başlatma yöntemini hızla seçebilirsiniz: ister saniyeler içinde işletim sistemine geçin ister standart başlatmayı seçin. Seçiminiz ne olursa olsun ayarlar kaydedilir ve kalıcı olur; bilgisayarı her açtığınızda tekrar tekrar seçim yapmanız gerekmez. 
LGA1155 Intel® 3./2. Nesil Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® İşlemciler için Hazır
Bu anakart, Intel® 3. nesil Intel® Core™ işlemci platformunu ve 2. nesil Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemcileri destekler. iGPU, bellek ve PCI Express kumandaları, özel yonga setleri, 2 kanallı (4 DIMM) DDR3 bellek ve 16 PCI Express 3.0/2.0 hattı ile dahili grafik çıkışına destek olmak için entegre edilmiştir. Bu, muhteşem bir grafik performansı sağlar. Intel® 3. nesil Intel® Core™ işlemci platformu ve 2. nesil Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemciler, dünyanın en güçlü ve verimli işlemcileri arasında yer alır. 
Intel® Z77 Express Yonga Seti
Intel® Z77 Express Yonga Seti, soket 1155 Intel® 3. nesil Intel® Core™ işlemci platformunu ve 2. nesil Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® işlemcileri destekleyen tekli yonga seti tasarımına sahiptir. Noktadan noktaya seri bağlantılar sağlayarak bant genişliği ve kararlılığı arttıran gelişmiş performans sunar. Ek olarak, Z77 yonga seti 10 kat daha hızlı veri almak için 4 adet USB 3.0 portuna sahiptir. Dahası, Intel® Z77 Express Yonga Seti, kullanıcıların Intel® ile entegre en yeni grafik performanslarının tadını çıkarmalarına olanak sağlayan iGPU işlevini de destekler.
Intel® Smart Response Teknolojisi
HDD Kapasitesinde SSD Hızı
Intel® Smart Response Teknolojisi, sık erişilen veriler için önbellek olarak yüklenmiş hızlı SSD (min 18,6GB kullanılabilir kapasite gereklidir) kullanarak genel sistem performansını arttırır. Azaltılmış yükleme ve bekleme süresi ile sabit diskin gereksiz yere dönmesini ortadan kaldırarak güç tüketimini azaltma başlıca avantajları arasında sayılabilir. Sabit disk kapasitesi ile SSD performansını bir araya getiren bu teknoloji, yalnızca sabit disk içeren bir sisteme kıyasla 6 kat daha hızlı çalışır. 
PCIe 3.0 için Hazır
PCI Express® 3.0 (PCIe 3.0), PCIe 2.0'dan iki kat fazla performans sunan gelişmiş kodlama şemalarına sahip en yeni PCI Express veri yolu standardıdır. Bir x16 bağlantısının toplam bant genişliği maksimum 32GB/s'ye ulaşarak PCIe 2.0'ın (x16 modunda) 16GB/s olan hızını ikiye katlar. Ayrıca, PCIe 3.0 kullanıcılara emsalsiz veri hızları ile birlikte PCIe 1.0 ve PCIe 2.0 aygıtlar için tam geriye dönük uyumluluk sunarak rahat ve kusursuz geçiş sağlar. PCIe 3.0, grafik performansını geliştirmek isteyen kullanıcıların yanı sıra en yeni teknolojilerden faydalanmak isteyenler için de mutlaka kullanılması gereken bir özellik olacak. 

* PCIe 3.0 hızı Intel® 3. nesil Core™ işlemciler tarafından desteklenmektedir. 
HDMI ve DVI Çıkışları
Yüksek Tanımlı Görsel Şölen
Multimedya keyfinizi doruk noktasına çıkarın! HDMI veya DVI çıkışı aracılığıyla dijital monitör kullanarak yüksek kalitede görsellerin tadını çıkarın. 
ASUS'a Özgü USB 3.0 Boost
Geleneksel USB 3.0'dan 1,3 Kat Daha Hızlı

USB 3.0 Boost teknolojisi ile USB aktarım hızı 1,3 kata kadar önemli ölçüde artıyor, zaten etkiletici olan USB 3.0 aktarım hızını daha da ileri taşıyor. ASUS yazılımı, kullanıcının ayarlamasına gerek kalmadan otomatik olarak, uyumlu USB 3.0 aygıtların hızını yükseltir.

CPU ve iGPU için Dijital Güç Tasarımı

Yepyeni CPU güç kontrolleri, işlemciden gelen dijital güç sinyali (SVID) taleplerini karşılamak için hızla algılayarak ve tepki vererek mükemmel biçimde çalışır ve hassas güç iletimi sunarlar. Doğru iletim sayesinde güç israfı azalır ve CPU Vcore voltajı daha kararlı sunulur. Kullanıcılar, UEFI BIOS ayarları veya ASUS'a özgü arayüz aracılığıyla doğru girdiler sunarak CPU PWM voltajlarını ve frekanslarını çeşitli hız aşırtma senaryolarına göre ayarlayabilirler. Bu tescilli tasarım, performansın tüm potansiyelinden yararlanabilmek için hız aşırtma tavan payını arttırır. 

Birinci Sınıf Bileşenler Üstün Kalite ve Dayanıklılık

%100 Yüksek Kaliteli Katı Kapasitörler

ASUS'un yüksek kaliteli katı kapasitörleri, geleneksel kapasitörlerden 2,5 kat daha uzun olan 5.000 saatlik ömre sahiptir. Tüm kapasitörler 105 derece kadar yüksek sıcaklıklara maruz bırakılarak test edilir; Endüstriyel Japon Standartlarına uygun olarak muazzam dayanıklılık ve gelişmiş termal kapasite sunarlar.

Ekstra Dayanıklı Paslanmaz Çelik Arka Giriş-Çıkış

ASUS Anakartların güçlü ve korozyona dirençli arka giriş-çıkış panelleri, paslanmaz çeliğin zaten doğal olarak varolan pas önleme özelliğini arttıran ince bir krom oksit tabakası ile kaplanmış paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu yüzden paslanmaz çelik ASUS arka giriş-çıkış panelleri, sıradan panellere kıyasla üç kat daha fazla kullanım ömrüne sahiptir.

GPU Boost

iGPU Level Up ile Sınırları Zorlayın! 
GPU Boost, en uç değerlerde grafik performansı sağlamak için entegre GPU'yu hızlandırır. Kullanıcı dostu arayüzü, esnek frekans ayarları yapılmasına olanak sağlar. Sistem düzeyinde yükseltmeleri her kullanım için kararlı ve kolay biçimde gerçekleştirir. 

EPU

Bütünüyle Enerji Tasarrufu
Kart üzerindeki bir düğme veya AI Suite 3 aracı ile dünyanın ilk gerçek zamanlı PC güç tasarrufu yongasından faydalanın. Mevcut PC yüklemelerini otomatik olarak algılayıp güç tüketimini akıllıca ayarlayarak sistem çapında tam enerji optimizasyonu elde edin. Bu aynı zamanda fan gürültüsünü de azaltır ve bileşenlerin ömrünü uzatır! 

ASUS UEFI BIOS (EZ Modu)

Esnek ve Kolay BIOS Arayüzü
ASUS UEFI BIOS, sadece klavye ile kullanılan geleneksel BIOS kontrollerinin ötesine geçen kullanıcı dostu arayüzü ile fare ile daha esnek ve rahat veri girişi yapma imkanı sunuyor. Kullanıcılar kendi işletim sistemlerinin akıcılığı ile UEFI BIOS'ta kolayca gezinebilirler. F12 kısayol tuşu BIOS anlık durum özelliği ile hız aşırtma ve kurulum paylaşımı hızla ve basit bir biçimde gerçekleştirilir. ASUS'a özgü EZ Modu sık erişilen kurulum bilgilerini görüntülerken, Advanced (Gelişmiş) Mod ise ayrıntılı DRAM bilgileri gibi çok daha karmaşık sistem kontrolü talep eden deneyimli performans tutkunlarına yönelik ayarlar sunuyor. 

İşlemci Tabanı Intel
İşlemci Desteği Core i7, i5, i3, Pentium, Celeron
Yongaseti Üreticisi Intel
Yongaseti Z77
Bellek Türü DDR3
Bellek Slotu 4 Adet
Maksimum Bellek 32 GB
Bellek Frekansları 1600 MHz, 1333 MHz, 1066 MHz
Grafik Arabirimi PCI Express 3.0/2.0
SLI/CrossFireX Desteği CrossFireX
PCI-E x16 Slot 2 Adet
PCI-E x1 Slot 2 Adet
PCI Slot 2 Adet
SATA III (6 GB/s) Evet
SATA III (6 GB/s) Port 2 Adet
SATA II (3 GB/s) Port 4 Adet
RAID Desteği RAID 10, 5, 1, 0
Ağ Desteği Gigabit
Ağ Yongası Realtek® 8111F, 1 x Gigabit LAN Controller(s)
Ses Yongası Realtek® ALC887 8-Channel High Definition Audio CODEC
Ses Bağlantısı 3 Adet
S/PDIF Bağlantısı 1 Adet
Onboard Ekran Kartı Evet
Onboard Grafik Portları HDMI-Out, DVI-D, D-Sub
Paylaşımlı Grafik Belleği 1696 MB
USB 3.0 Evet
USB 3.0 Portu 4 Adet
USB 2.0 Portu 8 Adet
PS/2 Portu Klavye ve Mouse
Seri (COM) Port Evet
Şekil Faktörü ATX
ASUS

Bilgi kartı

Soket Yapısı
Soket 1155

aynı kategoride bulunan diğer 11 ürün: